19 Haziran 2012

Kısa kısa...

   Gel zaman, git zaman gene geldim. Zaten benimki de tilki hesabı, dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına geliyorum. :) Cümle taşı taş üstünde bırakmayan ne güzel okunası yazılar yazan bloggerlar varken benim pek de yazasım gelmiyor ne yalan söyleyeyim.. Yine de her insanın bir meşguliyeti olmalı, ben de yazarak terapi yapıyorum kendime. Neyleyim..

   Şimdi şöyle aklıma gelenleri bir yazayım da;
  • Bazı dizi isimleri çok komik.. Dün yeni bir dizi başlayacakmış onun reklamını gördüm. "Hayatımın Rolü" adı da. Beğenmedim valla. O ne öyle rol yapıyorsunuz zaten bir de dizi adında ne arıyor. Gerçi konusunu bilmeden çok atıp tutmasam iyi olur. Ben televizyonda izlemem pek zaten, bana neyse.. Neyse geleyim ötekine. "İki Yaka Bir İsmail" var birde. Konusunu da öğrendim aynı Sopranos vardı yabancıların ona benziyor. Yine izlemedim diziyi ama adına bir yorum yapmazsam içimde kalır, dert olur bana. Bence adı "Şerefsiz İsmail" olsa daha çok gerçeği yansıtırmış. Doğruya doğru şimdi..
  • Gerçekler var "Al sana! Al sana!" dermişçesine insanın suratına vuran gerçekler.. Ne zaman güvenmeye çalışsan seni incitecek insanlar olduğu gerçeği var.. Ve bir de bazı insanların hiç de göründüğü gibi olmadığı gerçeği.. 
  • Küs kalmamak gerek kimseyle.. Aslında bazen karşıdaki kişi haketmiyor da değil.. İçinizden hiç gelmese de kendinizi zorlayıp barışın.. Affetmek zor zanaat bence.. Zamanla içinizde yumruk gibi taşa dönüşmüş kininiz yumuşar geçer.. Eskisi gibi olmaz gerçi hiçbirşey ama olsun.. Zaten asıl affetmezseniz içiniz daha çok yanar. O taş büyür büyür sizi de yakar..
  • Harry Potter kitaplarım bir bir kayboluyor evden.. Ey hırsız! Getir onları geri bir dünya para verdim ben onlara. Bak iki cihanda elim yakanda ona göre, demedi deme sonra!!
  • İşyerinde bana yine işle ilgili konularda haftada bir mail gönderen bir site var. Bu mailleri ben okumuyordum da geçen gün gözüm takıldı birisine. Açtım baktım ki konu tamamen başka duruyor. İşle hiç ilgisi yok gibi. "Allah Allah" derken ben tamamını okuyunca daha da bir hayret ettim. Çünkü yazının başında tamamen genel kültür bilgisi veren yazar, yazının sonunu işle ilgili konuya ustalıkla bağlamış. Birçok yazısına baktım üslubuna hayran olduğum bu yazarın. Sıkıcıdan da öte bilişim sektörü için bulunmaz nimet yazılar yazmış. "Acaba bu yazıda nasıl bir bilgi veriyor?" diye meraktan birçok yazının başını okudum. Ama işle ilgili kısımlarına bakmadım. Ah şu tembelliği gözü kör olsun.. Olsun... Şuradan yazarın yazılarına göz atabilirsiniz..
  Yine bir başka mevsimde görüşürüz gibime geliyor. Sağlıcakla kalın..

0 yorum:

Yorum Gönder

Search

About

Bendenizle ilgili bilgiler için "Kim Bu Kız" sayfasına gidiniz lütfen.