7 Aralık 2016

Kapadokya'dan neler aldım...

Kapadokya gezimiz boyunca hediyelik eşyalar da aldık tabi...

Ben hepsini fotoğraflamamışım ama zaten iki göz bebeğimi göstermek istiyorum sizlere.

Bu solda görmüş olduğunuz narlar ikinci göz bebeğim aslında.. :) Bunları aldırmak için bayağı bir sızlanmış olabilirim. 

Ne zamandır nar almak istiyordum, lakin değişik bir yanı olsun istediğimden kaç kere denk gelsem de almadan geçmiştim. Kısmet tatileymiş demekse...

Bu narları gördüğüm anda almam lazım diye düşündüm eşimi ikna etmem bayağı bir sürdü tabi.. :) Aslında bu üçlü paket 20 TL'ye satılmakta ama öncesinde ben ne kadar ıvır zıvır varsa aldığımdan bunlar için biraz savaş vermem gerekti. Çok şükür kavuştuk. :)


İlk göz bebeğimse sağda görmüş olduğunuz bu kırmızı takım, içine ne konulur ne için yapılmıştır hiçbir fikrim yok... 


İlk gün Zelve'den Göreme'ye doğru giderken yol üstünde görüp uğradığımız Çavuşin Kilisesi'nin hediyelik eşya dükkanından aldık. 

Dükkandan içeri girer girmez gördüğüm ilk şey üzerindeki ibrik benzeri nesneydi. Ay benim evime de ne yakışır derken etiketine bir bakarım ki 125 TL... :( 

Ben tabi oracıkta vazgeçtim. Sonra baktım set halinde satılıyormuş. Ancak fiyatı yüksek olduğundan "neyse, sağlık olsun" dedim. Buna müteakip bardaklarının tek başına satıldığını görünce iki tane alayım kahve yanı bardağı yaparım dedim. Tanesi 30 TL. O sırada sezon bittiğinden her şey yarı yarıya indirimdeydi. 

Satıcılar seti 100 TL dediler. Eşimde üç aşağı beş yukarı derken 90 TL'ye aldık. :) Bu güzellik de evimizde yerini aldı. Hayatta bir nesneye böyle bağlanmamak lazım lakin yine de baktıkça mutlu oluyorum vesselam. :)

Bunların dışında aldıklarımız da var tabi.. İş yerinde arkadaşımın doğum günü olduğundan kendisine bir kupa almıştım. Bolca buz dolabı süsü taşıdık. Annemlere 2 adet küçük peri bacası biblosu aldım. Bu biblolar iki adedi 1 TL şeklinde satılıyor. :)

Mustafapaşa Köyü'nde Marika'nın hikayesini anlatan Cavit Amca'nın dükkanından gördüğüm anda bayıldığım balon desenli masa örtüsünü aldım. :)

Siz siz olun pazarlığınızı yapın. Yüksek fiyat verdikleri nesnelerde mutlaka fiyatları aşağı çekiyorlar. Onun dışında da her yerde hemen hemen aynı şeyler olduğundan fiyatları iyice öğrenmeden almayın. :)

2 yorum:

Search

About

Bendenizle ilgili bilgiler için "Kim Bu Kız" sayfasına gidiniz lütfen.