8 Eylül 2015

Yetmedi mi?06.09.2015 saat sabaha karşı 04.30... Koğuştaki bir kaç tıkırtıyla uyandım. 3 gündür atlatamadığım gribin etkisi hala üzerimdeydi. Koldaki arkadaşlarım ben hastayım diye beni yanlarında götürmek istemediler. O yüzden benden habersiz Dağlıca Karakolu’na çıkıp, PKK tarafından kapatılan Yüksekova-Hakkari yolunu açacaklardı. Saat 05:10 kol çıkmak üzere. Gelmemi istemedikleri halde kalkıp hazırlanışım, Kobra’nın yanına kadar gelişim rahatsız etti hepsini. “Sen hastasın gelme. Silah kaydın var bugün burada kal” dedi, Tilki. Israrımda diretmem komutanımın dudaklarından dökülen 4 kelime çınladı kulaklarımda “Sana emrediyorum. Burada kalacaksın!”
 
- Saat 15:00 Dağlıca Karakolu’na baskın olduğu yönünde asparagas olmasını umduğumuz bir haber geldi.

- Saat 19:00 Dağlıca Karakoluyla irtibat kesildi. Ulaşamıyoruz. Arkadaşlarım ve komutanım telsize cevap vermiyorlar. Frekans ayarlı değildir diye teselli umup yine de tedirgin bir şekilde haber bekliyorum.

- Saat 20:35  Dağlıca’dan şehit haberleri gelmeye başladı. Korkum, ekmeğimi suyumu paylaştığım, bayat ekmeği 3 kişiyle yediğim, aynı golde beraber bağırdığım aynı sigarayı içtiğim o güzel insanların beni terk etmeleri.

- Saat 22.40 Yan ranzada yatan TİLKİ ŞEHİT! Alt ranzada yatan botlarımı saklayan  HOCA ŞEHİT!

Koğuşun en küçüğü  TERLİKSİ ŞEHİT!

Ula Ankarali alt devreler gelecek uşağım diyen LAZ ER ŞEHİT!

Kol Komutanım Teğmen Kırgız YARALI!

Yorganımı çekiştiren Kobracı MURAT ŞEHİT!

Kardeşinin düğünü için gün sayan ARAP MERT ŞEHİT!

Şahin grip. Şahin gidemedi. Şahin’in yası var bugün. Şahin yaralı.


Yetmedi hala, verdiğimiz şehitler! 

Kaç ailenin ocağında yas var bugün? Vatan sağ olacaktı değil mi? Vatanın evlatlarına ne olacaktı?? Kaç genci daha toprağa vereceğiz?

Cevaplarını bir türlü alamadığımız sorular bunlar... Onlar henüz gençti, çocuktu... Kimisi belki bir kızın elini bile tutmamıştı hiç. Bir aileleri olamayacak, bir çok şeyi, yaşama sevincini hiç tadamadan toprak oldular onlar, vatan sağ olsun diye...

Oldu mu? Vatan sağ oldu mu? Ne kadar daha direnir bu vatan her gün gelecek şehit haberlerine? Ne kadar daha anneler vatan sağ olsun diyebilecek yitip giden evlatları için?

Kaç kere daha ciğerimiz yanacak bizim???

Vatanın evlatları sağ olsun! Bir şeyler yapalım artık, vatanla beraber evlatları da sağ olsun... Gençlerimiz gün yüzü göremeden toprak olmasın... Uyanalım bu sabah, hadi bir şeyler yapalım artık...

Yeter, bir şeyleri değiştirelim artık!!!

0 yorum:

Yorum Gönder

Search

About

Bendenizle ilgili bilgiler için "Kim Bu Kız" sayfasına gidiniz lütfen.